X
یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۴۸ ۳۰
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
بازدید معاون وزیر صمت از شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستانهای شازند و زرندیه/ بررسی میدانی مسائل و مشکلات صنعتگران استان مرکزی

بازدید معاون وزیر صمت از شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستانهای شازند و زرندیه/ بررسی میدانی مسائل و مشکلات صنعتگران استان مرکزی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستانهای شازند و زرندیه بازدید کرد.

به گزارش شاتا از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان در سفر به استان مرکزی، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی آستانه و نواحی صنعتی شهید بابایی و شهدای نهرمیان بازدید کرد.

در این بازدیدها که با همراهی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرک‌ها و نواحی صنعتی، از جمله تصفیه خانه فاضلاب ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این مناطق توسط شرکت‌های خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین از دو طرح صنعتی نیمه تمام تولید آب آشامیدنی و بسته بندی عسل در شهرک صنعتی آستانه که با مشکل تأمین ماشین آلات و کمبود نقدینگی مواجه هستند، بازدید کرد و برای رفع موانع بهره برداری و افتتاح آن‌ها قول پیگیری و مساعدت داد.

رسولیان در ادامه از واحد تولیدی "نور جم" در ناحیه صنعتی شهید بابایی بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با مدیران و کارگران این واحد صنعتی، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعالیت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ قرار گرفت.

تولید انواع سس مایونز،‌ مایونز کم چرب، کچاپ، کچاپ تند، فرانسوی و ... در بسته بندی‌های متنوع از جمله محصولات این واحد صنعتی که کارخانه شماره ۳ گروه صنعتی نامی نو است، می‌باشد.

شهرک صنعتی آستانه دارای 50 هکتار مساحت است که 37 هکتار آن زمین صنعتی و تمامی 50 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 29 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 18 هکتار در آن منعقد شده است.

12 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 744 میلیارد ریال برای 85 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

همچنین ناحیه صنعتی شهید بابایی دارای 149 هکتار مساحت است که 39 هکتار آن زمین صنعتی و 52 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این ناحیه صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 73 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 54 هکتار در آن منعقد شده است.

54 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 5568 میلیارد ریال برای 976 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

ناحیه صنعتی شهدای نهرمیان نیز دارای 5 هکتار مساحت است که 4 هکتار آن زمین صنعتی و تمامی 5 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این ناحیه صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 9 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 3.60 هکتار در آن منعقد شده است.

3 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این ناحیه صنعتی نیز با سرمایه گذاری 181 میلیارد ریال برای 27 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از 5 شهرک‌ و ناحیه صنعتی شهرستان زرندیه


علی رسولیان همچنین در سفر به استان مرکزی، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی زرندیه، زاویه، مأمونیه، شهید مهدی پرندک و شهرک صنعتی غیردولتی مبلمان تات در شهرستان زرندیه بازدید کرد.

در این بازدیدها که با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرک‌ها و نواحی صنعتی، از جمله راه دسترسی، آب، برق، تصفیه خانه فاضلاب و دوبانده شدن محور جاده منتهی به آزادراه تهران ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این مناطق توسط شرکت‌های خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین از طرح فاز دوم کارخانه نورد گالوانیزه دشتستان در شهرک‌ صنعتی زاویه بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با مدیران و کارگران این واحد صنعتی، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعالیت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ قرار گرفت.

فاز دوم کارخانه نورد گالوانیزه دشتستان در زمینی به مساحت 4.8 هکتار درحال احداث است و برای ۳۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم می‌کند.

رسولیان در ادامه با حضور در جمع صنعتگران و اعضای هیأت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی زاویه، پای صحبت آن‌ها نشست و مسائل و مشکلات این منطقه را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

تأمین منابع مالی برای پساب شهرک، تأمین آب و برق، کسری مخازن آب ذخیره، ایجاد سردر مناسب توسط شهرداری و توجه به واحدهای صنعتی دانش بنیان از جمله مسائل مطروحه در این نشست بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در جریان بازدید از شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان زرندیه، از پروژه پل غیرهمسطح شهرک صنعتی خیرآباد اراک نیز دیدن کرد و برای نحوه مشارکت شرکت شهرک‌های صنعتی در انجام این پروژه دستورات لازم را صادر کرد.

رسولیان در بخش پایانی سفر به استان مرکزی نیز از موقعیت جغرافیایی و آخرین وضعیت عملیات اجرایی احداث شهرک صنعتی غیردولتی مبلمان تات بازدید کرد.

در این بازدید توضیحات فنی و مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت پروژه شهرک سازی ارائه و تصمیمات لازم برای رفع موانع پروژه های عملیاتی برنامه ریزی شده برای احداث این شهرک صنعتی اتخاذ شد.

شهرک صنعتی زاویه دارای 588 هکتار مساحت است که 281 هکتار آن زمین صنعتی و 406 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است و 418 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 182 هکتار در آن منعقد شده است.

143 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 6876 میلیارد ریال برای 2335 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

همچنین شهرک صنعتی مأمونیه دارای 1091 هکتار مساحت است که 495 هکتار آن زمین صنعتی و 993 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است و 440 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 331 هکتار در آن منعقد شده است.

250 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 26 هزار و 923 میلیارد ریال برای 6908 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

ناحیه صنعتی شهید مهدی پرندک نیز دارای 145 هکتار مساحت است که 85 هکتار آن زمین صنعتی و تمامی 145 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این ناحیه صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 92 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 31 هکتار در آن منعقد شده است.

75 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این ناحیه صنعتی نیز با سرمایه گذاری 2509 میلیارد ریال برای 1532 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

همچنین شهرک صنعتی زرندیه دارای 910 هکتار مساحت است که 104 هکتار آن زمین صنعتی و تمامی 910 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی به دلیل عدم برخورداری از امکانات زیربنایی، تا کنون موفق به انعقاد قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران نشده است، که پیگیری‌های لازم برای تأمین آب و برق آن از وزارت نیرو با جدیت درحال انجام است.

مدیران روابط عمومی و امور فنی و زیرساخت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر یک روزه به استان مرکزی همراهی می‌کردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.8820013999939
Query time: 2.8927558263143