X
یکشنبه, ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۱۰ ۲۹
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
پرداخت ۱۴۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی استان مرکزی

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

پرداخت ۱۴۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی استان مرکزی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: سال گذشته در راستای تسهیل و رفع موانع تولید یک هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی استان مرکزی پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، سعید جعفری کرهرودی ، رئیس سازمان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدامات انجام شده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت: کارگروهی بر مبنای قانون تسهیل و رفع موانع تولید در استان تشکیل شده و در این کارگروه مشکلات تمامی واحدهای تولیدی اعم از کشاورزی، معدنی و صنعتی مطرح و توسط کارشناسان دستگاه مرتبط بررسی می شود.

وی ادامه داد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با توجه به قانون این مجوز را دارد که تصمیمات فرادستی اتخاذ کند و در صورتی که این تصمیمات مغایرتی با قانون نداشته باشند، اجرایی می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: این کارگروه در راستای رونق تولید و حل مشکلات واحدهای مختلف تولیدی می‌تواند تصمیماتی فراتر از چارچوب رایج را اتخاذ کند به طور مثال موضوع برخی واحدها که مشکل باز پرداخت وام به سیستم بانکی یا معوقاتی به سازمان تأمین اجتماعی دارند و یا حتی در امور مالیاتی یا سایر دستگاه‌ها مسئله‌ای دارند در کارگروه مطرح می‌شود و پس از بررسی و تعامل با نهاده‌های متولی سعی می‌شود با مجوزی که از سوی کارگروه صادر می‌شود، مشکل واحد تولیدی مرتفع شود.

جعفری تصریح کردند: از ابتدای سال جاری تا به امروز ۲۶ جلسه در کارگروه رفع موانع تولید استان تشکیل شده که ۹۶ مصوبه داشته است و عمده مصوبات در مورد سرمایه در گردش، سرمایه ثابت، مشکلات امور مالیاتی، شرکت‌های خدمات رسان، استهلاک، مشکل کارت بازرگانی و ترخیص کالا به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به تسهیلات ارائه شده به واحدهای صنعتی تا پایان سال گذشته گفت: یک هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی پرداخت شده است و این روند در سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به اینکه در سال جاری نیز تعدادی از این واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند، عنوان کرد: مجموع تسهیلات واحدهای معرفی شده در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که از این میان تا به امروز ۲۲۱ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان پرداخت شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.8342153231303
Query time: 3.9680635134379