X
یکشنبه, ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ۲۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
صادرات یک میلیون و هفتصد هزار دلاری ماهیان زینتی و عایق های رطوبتی از استان مرکزی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

صادرات یک میلیون و هفتصد هزار دلاری ماهیان زینتی و عایق های رطوبتی از استان مرکزی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ازابتدای سالجاری یک میلیون و ۵۷۰ هزار دلار عایق رطوبتی و یکصد و سی هزار دلار ماهیان زینتی و صنایع وابسته از این استان به خارج کشور صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، جعفر اصغری بااشاره به پتانسیل های شهرهای جنوبی استان مرکزی در زمینه صادرات خاطر نشان کرد: دلیجان و محلات از شهرستانهای جنوبی استان مرکزی دارای پتانسیلهای فوق العاده در زمینه صادارت هستند ، وجود معادن سنگ و صنایع وابسته ، کارخانجات تولید عایقهای رطوبتی و تولید ماهیان زینتی از مزایای صادراتی این دو شهرستان می باشد .

وی درادامه با اشاره به آمار صادارت این دوکالا خاطرنشان کرد:

درسال گذشته ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع عایق رطوبتی به ارزش ۳۱ میلیون دلار صادرشده که ۴۰ درصد از آن سهم شرکتهای تولید کننده عایق رطوبتی استان مرکزی بوده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: محموله‌های صادراتی عایق رطوبتی استان به کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق ارسال شد.
اصغری افزود: ۲۱۵۲۰۵ قطعه انواع آبزیان زینتی امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی از شهرستان محلات به خارج از کشور صادر شده است .

وی با اشاره به رشد صد درصدی صنایع وابسته آبزیان نیز افزود: 96 هزار دلار انواع خوراک ، مکمل آبزیان و آکواریوم نیز امسال در قالب چهار محموله به خارج از کشور صادر شده است .

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی در خاتمه اظهار امیدواری کرد در سالجاری استان مرکزی بتواند با سیاستهای ابلاغی وزارت صمت در حوزه صادرات میزان صادرات کالاهای تولیدی استان را به بیش از یک میلیارد دلار برساند .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.507807413737
Query time: 4.6045397122701