X
چهارشنبه, ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۳۲ ۲۹
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
صادرات 16میلیارد ریالی فرش استان مرکزی در پنجماهه نخست سالجاری

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

صادرات 16میلیارد ریالی فرش استان مرکزی در پنجماهه نخست سالجاری

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۴۶۵متر مربع فرش دستبافت به ارزش 16میلیاردریال در پنج ماهه گذشته از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی ، جعفر اصغری ، با بیان این مطلب افزود: محموله‌های صادراتی فرش دستبافت استان در این بازه زمانی به وزن یک‌هزار و ۵۵۰ کیلوگرم بوده و به کشورهای کویت، آمریکا و چین ارسال شده است.

وی درادامه گفت: بیش از پنج هزار متر مربع انواع فرش دستبافت و زیراندازهای نفیس امسال در این استان ودر شهرستانهای اراک ، دلیجان خمین و محلات بافته شده است .

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص ارزش ریالی محموله های ارسالی توضیح داد: ۴۶۵متر مربع فرش دستبافت به ارزش ۶۷ هزار دلار ارزی و 16 میلیارد ریالی درپنج ماهه نخست سالجاری از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شد.

اصغری خاطرنشان کرد: میزان تولید فرش در استان مرکزی بر اساس عرضه این زیرانداز سنتی در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های فرش محاسبه می‌شود و بسیاری از بافندگان تولید خود را به‌دلایل مختلف برای فروش عرضه نمی‌کنند که با احتساب این مهم بیش از ۱۰هزار متر فرش امسال در استان مرکزی بافته شده است.

وی اضافه کرد: استان مرکزی به خصوص مناطق فراهان، ساروق، جیریا، غیاث‌آباد، محلات و دلیجان قطب تولید فرش‌های دستبافت نفیس در کشور است و حمایت از بافنده‌های استان از طریق معرفی به بیمه تامین اجتماعی و ارائه تسهیلات کم بهره به کارگاه های بافندگی، یکی از برنامه های اولویت دار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

۹ هزار و ۴۵۰ بافنده قالی دستبافت در نقاط مختلف استان مرکزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.9919912020365
Query time: 5.0391306877136