X
سه شنبه, ۰۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۰۰ ۴۷
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
۸۲ کشور مقصد کالا‌های صادراتی استان مرکزی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

۸۲ کشور مقصد کالا‌های صادراتی استان مرکزی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در ۵ ماهه اول امسال ۶۰۷ هزار تن کالا به ارزش ۴۶۷ میلیون دلار از گمرکات استان مرکزی به ۸۲ کشور جهان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، جعفر اصغری ، در حاشیه وبینار تشریح بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادارت سالهای 1397 تا 1400 گفت: در ۵ ماهه اول امسال ۶۰۷ هزار تن کالا به ارزش ۴۶۷ میلیون دلار کالا از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۷ درصد و از نظر ارزش ۵۳ درصد رشد دارد.
وی انواع هیروکربن ها، شمش آلومینیوم، پلی اتیلن، مصنوعات فلزی و کاشی و سرامیک را عمده‌ترین کالا‌های صادراتی استان عنوان کرد که به ۸۲ کشور جهان از جمله ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان و ازبکستان ارسال شده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه از واردات ۵۰ هزار تن کالا به استان در این مدت خبر داد و افزود: این میزان واردات نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ۴۷ درصد افزایش دارد و از نظر وزن سه درصد کاهش را نشان می‌دهد.
اصغری گفت: محصولات و تجهیزات خط تولید، کالا‌های واسطه‌ای و مواد اولیه خطوط تولید را عمده‌ترین کالا‌های وارداتی است که از ۴۱ کشور جهان از جمله امارات متحده عربی، چین، آلمان، ترکیه و هند به استان وارد شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.4253327051798
Query time: 4.6320948600769