X
پنجشنبه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۷ ۹۱
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
۲۵ میلیون و ۴۸۹ هزار دلارمحصولات کشاورزی و صنعتی از محلات صادر شد

سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان محلات :

۲۵ میلیون و ۴۸۹ هزار دلارمحصولات کشاورزی و صنعتی از محلات صادر شد

سرپرست صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: ۲۵میلیون و ۴۸۹ هزار دلار انواع محصولات کشاورزی شامل گل و گیاه زینتی، ماهی زینتی، دوده صنعتی، پارافین و عایق رطوبتی پارسال از این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی ، محمدجمالعباسی ، با اعلام این خبر افزود: ماهیان زینتی با ارزش ۱۴۱ هزار و ۶۰۰ دلار و ۹۸۴ هزار و ۵۰۰ هزار قطعه سهم مهمی از صادرات پارسال این شهرستان را به‌ خود اختصاص داده است.
وی بیان کرد : سهم گل و گیاهان زینتی نیز در سال گذشته از صادرات محلات ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بوده که به شکل غیرمستقیم و مستقیم به کشورهای هدف ارسال شده است.
رئیس صنعت،معدن و تجارت محلات توضیح داد: هفت هزار و ۳۱۶ تن دوده صنعتی نیز با ارزش سه میلیون و ۵۲۴ هزار دلار به شکل مستقیم پارسال از این شهرستان به خارج کشور صادر شده است.
جمالعباسی گفت: یک‌هزار تن عایق رطوبتی به ارزش ۲۵۵ هزار و ۵۰۰دلار پارسال از محلات به کشورهای هدف صادر شد.
وی تصریح کرد: ۲۸۳ هزار دلار پارافین صنعتی شامل ۵۸۸ تن نیز از محلات به کشورهای هدف صادر شده است.
سرپرست صنعت، معدن و تجارت محلات صادرات بید قرمز را یک میلیون و ۱۰۰ هزار بسته بیان کرد و افزود: ارزش این میزان صادرات این محصول کشاورزی در سال گذشته پنج میلیون و ۵۰۰ هزار دلار است.
جمالعباسی ادامه داد: پنج هزار متر مربع سنگ بریده ساختمانی به ارزش ۸۵ هزار دلار پارسال از محلات صادر شده است.
وی یادآور شد: محموله‌های صادراتی این شهرستان سال گذشته به کشورهای ارمنستان، افغانستان، عراق، ترکیه ، هند، رمانی، چین ، روسیه ، تایوان، عمان، قزاقستان و تاجیکستان فرستاده شده است.
سرپرست صنعت، معدن و تجارت محلات با بیان اینکه این میزان صادرات با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور و جهان انجام شده است، بیان کرد: محلات بزرگترین شهرستان کشور از لحاظ سطح زیر کشت و تولید گل و گیاه زینتی است.
جمالعباسی با بیان اینکه این شهرستان قطب اصلی پرورش ماهیان زینتی در کشور است، افزود: محلات رتبه نخست در تنوع گونه های ماهیان زینتی و رتبه دوم تولید این نوع ماهیان را در کشور دارد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 12.325992107391
Query time: 9.913745880127