X
سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ۸۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
کالاهای اساسی ویژه ماه رمضان با نرخ مصوب در ساوه عرضه می‌شود

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت ساوه:

کالاهای اساسی ویژه ماه رمضان با نرخ مصوب در ساوه عرضه می‌شود

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت ساوه از اقدام برای تهیه و عرضه کالاهای اساسی که در ماه مبارک رمضان مورد تقاضای بیشتر از سوی مصرف کنندگان است، با قیمت مصوب در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، بهزاد رضایی ، با اعلام این خبر گفت: کالاهای اساسی سهمیه ماه مبارک رمضان با قیمت مصوب دولتی در حال جذب است تا از سوی فروشگاه‌های بزرگ و شرکت‌های تعاونی که مصرف‌کننده عمومی دارند، در اختیار مردم قرار گیرد.

وی در خصوص وضعیت عرضه مرغ در بازارهای ساوه نیز، گفت: با توجه به افزایش تقاضا برای این کالا که در ماه رمضان هم بیشتر خواهد شد و با تدابیر اتخاذ شده ضمن کنترل عرضه، تب بازار مرغ فروکش کرد و در هفته‌های گذشته نیز صف خریدی برای دریافت مرغ در سطح شهرستان تشکیل نشده است.
وی بیان کرد: در چند روز اخیر میزان مرغ برای کشتار کاهش یافت و بر همین اساس با کمبود مرغ زنده در شهرستان مواجه شدیم اما تامین مرغ از کشتارگاه‌های استان در دستور کار قرار گرفت تا وزن‌گیری مناسب این کالا در شهرستان صورت گیرد.
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه گفت: کشتارگاه‌ها به دلیل میزان کشتار متغیر همکاری لازم را نداشتند و همین امر سبب افزایش هزینه‌های حمل و نقل شد اما در چند روز آینده این مشکل برطرف خواهد شد.
به گفته رضایی، مرغ‌های زنده از سایر شهرستان ها برای کشتار خریداری می‌شود و در مجموع برای ایام ماه مبارک رمضان نگرانی جدی در حوزه تامین مرغ وجود ندارد.
رضایی همچنین از عرضه برنج، قند و شکر به نرخ دولتی در ساوه خبر داد و گفت: بازرسان اداره صمت با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط بر بازار و نحوه عرضه اقلام اساسی در ماه مبارک رمضان به طور جدی نظارت خواهند کرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.3293433189392
Query time: 3.5474732716878