X
دوشنبه, ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۴۷ ۱۱۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
عرضه گسترده برنج، شکر و خرما با نرخ دولتی برای ماه رمضان در استان مرکزی

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

عرضه گسترده برنج، شکر و خرما با نرخ دولتی برای ماه رمضان در استان مرکزی

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی امروز در ستاد تنظیم بازار استان گفت: براساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار کشور و با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان کالاهای اساسی مردم تامین و با قیمت دولتی در استان توزیع خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ،سعید جعفری کرهرودی ، رئیس سازمان صمت استان امروز در ستاد تنظیم بازار استان گفت: براساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار کشور و با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان به منظور رفاه مردم عزیز استان به ویژه اقشار آسیب پذیر جامعه میزان 600 تن برنج وارداتی با نشان 1121 هندی و به قیمت هر کیلو گرم 185000 ریال ، 500 تن شکر در بسته بندی یک کیلو گرمی و با نرخ 87000ریال در اختیار استان قرارگرفته که براین اساس و باتوجه به شاخص جمعیتی هر شهرستان در حال تقسیم بندی و توزیع می باشد .

وی درادامه در خصوص روغن خوراکی نیز افزود: روغن خوراکی طی دو مرحله و در یک مرحله ۵۰۰ تن و مرحله دیگر ۲۲۳۵ تن به استان تزریق می شود که هم اکنون محموله های مذکور در روند حمل به استان هستند و در روزهای آینده وارد استان خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: از این میزان ۹۰۰ تن روغن خوراکی برای پخت و پز، ۶۰۰ تن روغن سرخ و ۷۰۰ تن هم روغن نیمه جامد است که به مرور زمان به شبکه توزیع وارد خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در یک مقطعی با توجه به اتمام سهمیه سال گذشته و شروع توزیع سال جدید شبکه توزیع روغن با یک وقفه مواجه شد و امروز با مباشرین استان که ۷ مورد از آنها فروشگاه زنجیره ای بزرگ دارند و به صورت مستقل در سایر استان شبکه توزیع دارند کار توزیع را انجام داده و مباشرین سازمان صمت هم در شبکه تعاونی کار توزیع را به عهده گرفته اند که لیست عاملان توزیع توسط اتاق اصناف ارائه می شود.

جعفری کرهرودی در خصوص سهمیه شکر استان نیز گفت: همچنین مجوز توزیع ۲۵۰۰ تن شکر اخذ شده که هزار تن آن به شکل بسته بندی یک کیلوگرمی و به قیمت 87000 ریال و هزار تن به شکل قند وبه قرار هرکیلوگرم 105000 ریال بوده و ۵۰۰ تن مازاد این سهمیه در هر بخشی نیاز باشد توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص سهمیه برنج مازاد استان نیز گفت: با رایزنی های صورت گرفته با وزارت صمت و از طریق شرکت بازرگانی دولتی ایران سهمیه برج مازاد استان نیز در حال جذب جهت توزیع در شبکه تنظیم بازار استان می باشد .

جعفری کرهرودی در خاتمه خاطر نشان کرد : علاوه بر کالاهای اساسی مذکور جهت ماه مبارک رمضان میزان ۲۰تن خرما از انجمن ملی خرمای ایران تحویل گرفته می شود و در اختیار شرکت تعاونی روستایی قرار می گیرد که در طی این چند روز در شبکه توزیع در اختیار مردم قرار می گیرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.7958885828654
Query time: 3.0092212359111