X
دوشنبه, ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۰ ۹۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
در راستای اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا ۵۰۶ واحد مورد بازرسی قرار گرفت

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

در راستای اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا ۵۰۶ واحد مورد بازرسی قرار گرفت

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در راستای اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا در اولین روز طرح روزیکشنبه ۱۵ فروردین ۴۰۰ تعداد ۵۰۶ واحد مورد بازرسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، جعفر اصغری ، با اعلام این خبر گفت: باتوجه به مصوبه اخیر ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی و شیوع موج چهارم کرونا در طرح تشدید محدودیت واحدهای صنفی جهت کنترل بیماری کووید19 به محوریت سازمان صمت و با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی و اتاق اصناف در قالب 10 اکیپ شروع شده و در نقاط مختلف شهراراک که از قبل به 10 منطقه تقسیم گردیده در حال اجراست .

وی درادامه افزود: در روز اول اجرای این طرح 506 واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفته و 5 واحد متخلف که محدودیت های اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا را رعایت نکرده بودند پلمپ و به چندین واحد تذکر داده .

اصغری با اعلام تعطیلی بازار ، مراکز خرید، پاساژها و مشاغل غیر ضرور شهر اراک اظهار کرد: برابر با تصمیم ستاد ملی کرونا استان مرکزی به دلیل قرمز شدن وضعیت کرونا در شهر اراک، بازار سنتی و مراکز خرید و گروهای شغلی دو ، سه و چهار تا زمان تغییر وضعیت کرونا در شهر اراک تعطیل شده است.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص محدودیتهای اعلامی صنوف گفت: وی اظهار داشت: مشاغل و اصنافی که در شهرهای قرمز و نارنجی محدودیت فعالیت دارند، اعم از تولیدی، توزیعی و صنفی در گروه‌های جدید قرار داده شده‌اند که به چهار گروه تقسیم می‌شوند.

اصغری گفت: بر این اساس در شرایط قرمز، فقط گروه‌های شغلی اول مجاز به فعالیت هستند و در شرایط نارنجی، گروه‌های اول و دوم و در شرایط زرد، سه گروه اول می‌توانند فعالیت داشته باشند.

وی افزود: گروه اول شامل مشاغل تولیدی و توزیعی در زمینه‌های اقلام غذایی مانند سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، قطعات یدکی خودرو، تعمیرگاه‌های خودرو،داروخانه‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی هستند که می‌توانند در شرایط قرمز بودن شهرها، به فعالیت ادامه دهند.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: در گروه مشاغل دوم مانند پاساژهای سرباز و سربسته، بازارهای سر پوشیده، مراکز خرید و فروش بزرگ در غیر مواد غذایی و بازارهای موقت، فیلمبرداری‌ها و آتلیه‌های عکاسی، مشاوران املاک، کافی‌شاپ‌ها، مراکز طبخ و توزیع غذا، رستوران‌ها، ظروف یک بار مصرف، لوازم ورزشی، طلافروشی‌ها، مصالح ساختمانی و ابزار و یراق، مبل و صندلی، آموزشگاه‌های رانندگی، سمساری و آرایشگاه‌های مردانه و زنامه در شرایط قرمز امکان فعالیت نداشته و در بخش مواد غذایی فقط می‌توانند به عرضه بیرون‌بر اقدام کنند.

اصغری گفت: گروه‌های شغلی سوم مانند تالارهای پذیرایی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی، قهوه‌خانه‌ها، آموزشگاه‌های موسیقی و زبان، موزه، سینما، تئاتر و مهدکودک‌ها در شرایط نارنجی باید تعطیل بوده و باید از فعالیت دست بکشند.

وی افزود: گروه چهارم شغلی نیز شامل گیم‌نت، مراکز تفریحی آبی، باغ‌وحش و شهربازی در شرایط قرمز و نارنجی باید تعطیل باشند.

با توجه به مصوبات ستاد کرونا و قرمز شدن شهر اراک به دلیل شیوع بیماری کرونا کلیه مشاغل گروه واحدهای متخلف شامل باشگاه های ورزشی ، آرایشگاه های مردانه وزنانه ، فروشندگان لباس و کیف و کفش بوده اند که بدیل خودداری از تعطیلی واحد برابر با دستور العملی ابلاغی ستاد کرونا تا پایان اجرای طرح پلمپ شده اند .

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی در خاتمه همکاری اصناف و بازاریان را با طرح تشدید محدودیت های کرونایی قابل قبول و 85 درصد ارزیابی کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 20.177067438761
Query time: 17.69388405482