X
یکشنبه, ۰۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۰۳ ۱۰۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
چرخه تولید و توزیع مرغ گرم زیر ذره بین بازرسان سازمان صمت استان مرکزی

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی :

چرخه تولید و توزیع مرغ گرم زیر ذره بین بازرسان سازمان صمت استان مرکزی

معاون بازرسی و حمایت حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی گفت: بازرسان سازمان صمت استان مرکزی از زمان کشتار تا سطح عرضه بر بازار مرغ گرم نظارت دارند .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی، محمد جواد قربانیان ، در حاشیه بازدید میدانی از واحدهای عرضه کننده مرغ گرم در اراک با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی های انجام شده توسط سازمان جهاد کشاورزی بعنوان متولی اصلی تامین و توزیع مرغ گرم در بازار بازرسان سازمان صمت با حضور در 5 کشتارگاه صنعتی در سطح استان مرکزی همراه با نمایندگان جهاد کشاورزی نسبت به تنظیم صورتجلسه مشخصات ماشین، میزان بار تحویلی وپلمپ خودروهای حمل مرغ اقدام و مراتب را بدون هیچگونه فوت وقت در اراک به اتاق اصناف و در شهرستان ها به نمایندگان مربوطه ارسال می کنند .

وی درادامه افزود: بازرسان سازمان صمت و اتاق اصناف نیز در سطح عرضه پس از فک پلمپ و براساس سهمیه اعلامی برتوزیع مرغ برابر اعلام نرخ ستاد تنظیم بازار استان مرکزی نظارت لازم را خواهند داشت .

قربانیان با تاکید براینکه این نظارت تا مادامی که مرغ به دست مصرف کننده برسد ادامه خواهد داشت گفت: براساس اعلام ستاد تنظیم بازار استان نرخ هرکیلوگرم مرغ 25800 تومان اعلام شده که در برخی شهرستانها این نرخ پایین تر نیز می باشد .

معاون بازرسی و حمایت حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی با اشاره به نظارت مدام بر واحدهای تولید کننده مرغ نیز گفت: با توجه به دستور العمل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگام مبنی بر امکان بازدید و نظارت بازرسان سازمان صنعت ، معدن وتجارت از مزارع پرورش مرغ گوشتی و تخم گذار ، کارشناسان و بازرسان سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی در بازرسی از واحدهای مذکور 85 واحد متخلف را شناسایی و متخلفین را با تشکیل پرونده به ارزش 90 میلیارد ریال به تعزیرات حکومتی معرفی کردند.

وی در خاتمه تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ سازمان جهاد کشاورزی مرغ موجود در مرغداری‌هایی که عمر جوجه‌ریزی آن‌ها بالای ۴۵ روز است باید به کشتارگاه ارسال در غیر این صورت به‌عنوان محتکر با مرغدارن برخورد خواهد شد .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.5912299156189
Query time: 2.8016413052877