جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • انعقاد قرارداد 12 میلیون یورویی واگن پارس اراک

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

   انعقاد قرارداد 12 میلیون یورویی واگن پارس اراک

   انعقاد قرارداد 12 میلیون یورویی واگن پارس اراک

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: قرارداد ساخت ۱۰ دستگاه لوکوموتیو باری مدل پارس ۳۳ بین این واحد تولیدی با شرکت تجهیزات ناوگان ریلی البرز نیرو به ارزش 12 میلیون یورو منعقد شد.

   محمدرضا حاجی پور در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی کشور درتهران افزود: در دیدار از غرفه شرکت واگن پارس اراک در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی کشور و دیدار با مدیران ارشد این شرکت شاهد یکی از موفقیت های دیگر این شرکت در انعقاد قرداد تولید انواع لوکوموتیو هستیم .

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص این قرارداد افزود: این قرارداد پس از تولید و تحویل موفقیت آمیز ۸۰ دستگاه لوکوموتیو باری و مسافری با فناوری شرکت آلوستوم فرانسه و ۲۵ دستگاه لوکوموتیو مانوری شرکت کراس مافایی، در شرکت واگن پارس اراک منعقد شد.

   وی ادامه داد: تولید این ۱۰ دستگاه لوکوموتیو باری مدل پارس ۳۳ به قدرت ۳۳۰۰ اسب بخار در مدت زمان ۱۵ ماه با شرکت تجهیزات ناوگان ریلی البرز منعقد شده و تولید این واگن‌ها در مرحله نخست این قرارداد ۲۵ درصد و به تدریج تا ۵۰ درصد بومی سازی می‌شود.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: ارزش مالی این قرارداد ۱۲ میلیون یورو است و شاسی، مخزن سوخت، کابین راننده و تجمیع لوکوموتیوها در این شرکت تولید و نصب می‌شود و در این طرح امکان نوسازی شاسی و پلت فرم لوکوموتیوهای موجود در کشور به تعداد بیش از ۳۰۰ دستگاه میسر می‌شود.

   حاجی پور اظهار داشت: لوکوموتیوهای مذکور مدل ارتقا یافته لوکوموتیو "جی. ام" مجهز به سیستم میکرو پروسسور و کنترل گاورتر الکتریکی و سیستم خنک کننده تقویت شده است که این مهم بهره برداری بالاتر و مصرف پایین‌تر سوخت را به دنبال دارد.

   وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، این قرارداد بیش از ۱۲ میلیون یورو صرفه جویی ارزی دارد و در صورت اجرای مراحل بعدی که تولید بیش از ۳۰۰ دستگاه برنامه ریزی شده، اشتغال زایی چشمگیری را به دنبال دارد.

   شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.

   این شرکت در سال ۱۳۵۴ در اراک آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.

   کارگاه‌های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.

   این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

   تا کنون ۱۲ هزار انواع واگن باری (نیمی از واگن‌های باری کشور)، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافربری و ترنست و ۳۰۰ واگن مترو در شرکت واگن پارس اراک تولید شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,748,542
تعداد بازدید امروز : 1,582
آخرین به روزرسانی : 12:21  1398/03/28