جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • همایش بزرگداشت هفته معدن در اراک برگزار شد

   با حمایت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی

   همایش بزرگداشت هفته معدن در اراک برگزار شد

   رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی گفت: همایش یک روزه نقش معدن و صنایع معدنی در رونق تولید و اقتصاد با همکاری دانشگاه صنعتی اراک برگزارشد.

   محمد رضا حاجی پور در حاشیه این همایش گفت: سال 98 سال رونق تولید نامگذاری شده است و اگر این شعار را به عنوان یک فرمان قلمداد کنیم با وجود همه فشارها می‌توان از این شرایط سخت عبور کرد تنها باید از وضعیت موجود ارزیابی دقیقی صورت گیرد در جنگ اقتصادی کنونی، تولیدکنندگان فرماندهان این جنگ هستند که برای هر سرمایه‌گذاری و تولید باید احترام قائل بود و در جهت رفع مشکلات و موانع حرکت کرد.

   وی درادامه با اشاره به ظرفیت های معدنی استان مرکزی افزود: در استان مرکزی بیش از ۵۰۰ واحد معدنی با 34 ماده معدنی وجود دارد و این تنوع مواد معدنی در استان باعث شده که استان مرکزی را رنگین کمان مواد معدنی نامید.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی درادامه با اشاره به نقش پژوهش در واحدهای معدنی گفت: پژوهش در حوزه معدن و فعالیت‌های معدنی، سال‌ها مغفول مانده بود. از این‌رو استان مرکزی برای نخستین بار در کشور طرح معافیت‌های مالیاتی دولتی برای واحدهای معدنی که به کار تحقیق و پژوهش بپردازند را اجرا کرده و تاکنون این طرح در برخی واحدهای معدنی بزرگ استان اجرا شده و از مزایای آن برخوردار شده‌اند.

   حاجی پور با اشاره همایش یکروزه نقش معدن و صنایع معدنی در رونق تولید و اقتصاد که با همکاری دانشگاه صنعتی اراک برگزارشد نیزگفت: با همکاری دانشگاه صنعتی اراک همایش یکروزه بزرگداشت هفته معدن با رویکرد نقش معدن و صنایع معدنی در رونق تولید و اقتصاد ، ظرفیت های معدنی استان مرکزی ، تکنولوژی های نوین به همراه کارگاه های آموزشی با حضور معدن داران و بهره برداران معادن و اساتید و دانشجویان برگزارشد .

   وی درادامه افزود: در این همایش از چهار شرکت منتخب معدنی ، دو معدن کار نمونه و نیز تشکل های فعال معدنی تقدیر بعمل آمد و درحاشیه این مراسم نیز پنل تخصصی برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,748,563
تعداد بازدید امروز : 1,603
آخرین به روزرسانی : 12:21  1398/03/28