جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • تلاش سازمان صمت افزایش سهمیه خانوارها در توزیع کالاهای اساسی است

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان مرکزی:

   تلاش سازمان صمت افزایش سهمیه خانوارها در توزیع کالاهای اساسی است

   تلاش سازمان صمت افزایش سهمیه خانوارها در توزیع کالاهای اساسی است

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: 250 فروشگاه زنجیره ای و تعاونی های مصرف و یکهزار واحد منتخب صنوف کالاهای را در استان توزیع می کنند.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان مرکزی ، جعفر اصغری ، با اشاره به بخشنامه وزراتخانه مبنی بر توزیع کالاهای اساسی در فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای منتخب اصناف گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت 2 سال پیش بخشنامه ای منتشر کرد که در آن تامین، محل واردات، تولید داخل و توزیع در فروشگاه ها تحت قوانین خاصی انجام می شود و بر همین اساس شرکت غله و خدمات بازرگانی و شرکت شپتیبانی امور دام وظیفه اصلی دریافت سهیمه های کالاهای اساسی و توزیع را دارند.
   «
   جعفر اصغری» افزود: به لحاظ گستردگی توزیع و در نظر گرفتن حاشیه شهر علاوه بر فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف به تعداد 250 واحد و یکهزار واحد منتخب صنوف انتخاب شدند و کالاهای اساسی بین این واحدها توزیع و از آنجا در استان عرضه می شود.
   وی بیان کرد: کالاهای اساسی در سه حوزه خانوار، اصناف و صنعت توزیع می شود که تمام تلاش سازمان صنعت، معدن و تجارت این است که از سهمیه اصناف و صنعت کاهش داده و به سهمیه خانوار اضافه کند به عنوان سال اسفندماه سال گذشته 2 هزار و 500 تن شکر با نرخ مصوب دولتی وارد استان شد که از این میزان بیش از یک هزار و 200 تن از آن در حوزه خانوار توزیع شد.
   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: جمع کل سهم خانوار استان در اسفند تا کنون 2 هزار و 316 تن شکر بود و این درحالی است که تا کنون یکهزار و 542 تن جذب و در حال توزیع است و حدود 773 تن هم به زودی وارد استان می شود.
   اصغری افزود: سهمیه شکر در بخش صنعت نیز در سه مرحله 2 هزار و 100 تن اختصاص و تا کنون یکهزار و 140 تن جذب و به 29 واحد صنعتی مرتبط تزریق شد و مابقی نیز به زودی جذب و توزیع می شود.
   وی اضافه کرد: کمبود انبار در استان مرکزی مهمترین مشکل در ذخیره سازی کالای اساسی است که انتظار می رود این مشکل از سوی مراجع ذی ربط حل و فصل شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,748,579
تعداد بازدید امروز : 1,619
آخرین به روزرسانی : 12:21  1398/03/28