جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • صادرات یک میلیارد و 13 میلیون دلاری استان مرکزی در سال 97

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

   صادرات یک میلیارد و 13 میلیون دلاری استان مرکزی در سال 97

   صادرات یک میلیارد و 13 میلیون دلاری استان مرکزی در سال 97

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: سال گذشته یک میلیارد و 530 میلیون تن انواع کالا به ارزش بیش از یک میلیارد و 13 میلیون دلار از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان مرکزی ، محمد رضا حاجی پور، در حاشیه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در خصوص میزان صادارت سال گذشته گفت: میزان صادرات کالاهای غیر نفتی استان مرکزی در سال گذشته از لحاظ ارزش سه درصد و از لحاظ وزن بیش از 6 درصد نسبت به سال 1396 رشد داشته است.
   وی ادامه داد: کالاهای استان مرکزی در سال گذشته به 84 کشور جهان صادر شد که افغانستان با 35 درصد، ترکیه با 20 درصد، عراق با 16 درصد، پاکستان با هفت درصد و ترکمنستان با 2 درصد بیشترین کالاهای این استان را وارد کرده اند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: فرآورده های پتروشیمی، انواع هیدروکربورها، پلی اتیلن سبک خطی، پلی پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، شمش آلومینیوم، پسته، آبمیوه، مواد شیمیایی، انواع شیشه و مصنوعات ریخته گری بیشترین کالاهای صادراتی استان مرکزی در سال گذشته بوده اند.
   حاجی پور ارتقا در کیفیت و کاهش در قیمت تمام شده تولیدات را شرط اصلی ورود به بازارهای جهانی عنوان کرد و گفت: صنعتگران و مدیران صنایع بزرگ استان باید افق دید خود را گسترش داده و انگیزه خود را برای ورود به بازارهای جهانی تقویت کنند و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز تمام تلاش خود را برای تسهیل در امور تولیدی و صادراتی این قشر از جامعه به کار گرفته است.
   وی در خصوص واحدهای تولیدی احیا شده در سال گذشته نیز گفت: توجه ویژه به واحدهای تولیدی و احیای واحدهای تعطیل از مرداد ماه سال 97 در استان مرکزی کلید خورد که در همان سال هفت واحد و در سال های 96 و 97 هم در هر سال 10 واحد تولیدی احیا شده که مهمترین و شاخص ترین این واحدها هپکو و آونگان اراک بودند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: شرکت آونگان اراک جزو اولین واحدهای تولیدی استان مرکزی بود که در اواخر دهه 80 بر اساس اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوص واگذار شد که بلافاصله با مشکلات و چالش هایی مواجه و به تعطیلی کشیده شد.
   حاجی پور بیان کرد: پس از پیگیری های مجدانه مدیریت ارشد استان، نماینده ولی فقیه و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی شرکت آونگان سال گذشته به مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء(ص) اراک واگذار شد و پس از مدت ها تعطیلی به چرخه تولید بازگشت.

   حاجی پور اضافه کرد: حمایت از تولید صادرات محور اولویت اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی است و بر همین اساس، پارسال 13 هزار و 77 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به بیش از یک هزار و 600 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی پرداخت شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,748,567
تعداد بازدید امروز : 1,607
آخرین به روزرسانی : 12:21  1398/03/28