جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • تشکیل تیم رصد واحدهای تولیدی در سازمان صمت استان مرکزی

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

   تشکیل تیم رصد واحدهای تولیدی در سازمان صمت استان مرکزی

   تشکیل تیم رصد واحدهای تولیدی در سازمان صمت استان مرکزی

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی دردیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تیم رصد مشکلات شرکت‌های بزرگ استان مرکزی در سازمان صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی تشکیل شده است تا بدقت موارد و مشکلات این واحدها مورد ارزیابی و تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان مرکزی ،صبح امروز رئیس و معاونان سازمان صمت استان مرکزی بانماینده ولی فقیه در استان مرکزی دیدار و گفتگو کردند .

   دراین دیدار ابتدا حاجی پور ضمن ارائه آمار عملکرد سازمان در سال 97 ، از هدفگذاری این سازمان در 7 محور با توجه و رویکرد شعار سال خبرداد و گفت: تمام هم و غم سازمان صمت استان مرکزی در سال 98 باتوجه به خط مشی وزارتخانه در هفت محور متمرکز شده و بر مبنای این امر سیاست سازمان تدوین و تشریح شده است .

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به محورهای هفت گانه این خط مشی افزود: یکی از محورهای هفت گانه توسعه معادن در مباحث اکتشاف و استخراج است ، همچنین محور دیگر توسعه صادرات است که استان مرکزی در سال گذشته با صادرات بیش از یک میلیارد دلار توانست نقش مهمی در این امر ایفا کند و امسال هدف گذاری صادرات استان بیش از یک میلیارد و صد میلیون دلار خواهد بود.

   وی درادامه گفت: بخش دیگر این محور رونق تولید و رفع موانع تولید نیز کارهای خوبی در سازمان صورت گرفته تا مشکلات واحدهای مراجعه کننده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و نیز کارگروه ملی برطرف شود و درهمین خصوص درسال گذشته سازمان صمت استان مرکزی رتبه اول احیا و راه اندازی واحدهای راکد در سطح کشور و نیز رتبه اول مرتفع کردن مشکلات واحدهای تولیدی در کارگروه ملی رفع موانع تولید را کسب کردیم .

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت دراین نشست صمیمانه از تشکیل تیم رصد واحدهای صنعتی استان خبرداد و گفت: تیم رصد مشکلات شرکت‌های بزرگ در استان در سازمان صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی تشکیل شده تا بدقت موارد و مشکلات این واحدها مورد ارزیابی و عارضه یابی واقغ شود. همچنین برای واحد های کوچک در کارگروه رفع موانع تولید و ستاد تسهیل کارهای خوبی صورت پذیرفته است و نیز در بحث حضور در بازار های منطقه برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

   حاجی پور درخاتمه مشارکت واحدهای تولیدی و صنوف در مشارکت اجتماعی در خصوص سیل اخیر را قابل تقدیر دانست و این مشارکت همه جانبه و وسیع را نشانه همدلی و عمل به مسئولیت اجتماعی بدنه تولید و صنوف دانست .

   در ادامه آیت الله دری نجف آبادی ، امام جمعه اراک و نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی ضمن تشکر از زحمات مجموعه سازمان صمت در سال 97 خواستار برنامه ریزی جدی برای سالجاری شد و گفت: شایسته است درسال جدید با توجه به شعار سال و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید سازمان صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی، نسبت به اولویت بندی در خصوص صنایع و معادن اقدام و بر مبنای این اولویت ها سیاست گذاری ها تدوین شود.

   امام جمعه اراک افزود: در سال جاری بر اساس نوع واحدهای موجود در استان برنامه حمایتی و نظارتی تدوین شود و مستقیم و غیر مستقیم مورد حمایت و هدایت قرارگیرند .

   وی درادامه خواستار اولویت بندی واحدهای تولیدی براساس شاخصه های توسعه اقتصادی شد و گفت: برای رسیدگی بیشتر به واحدهای تولیدی می بایست این واحدها براساس شاخصه های گوناگون مانند رشد اشتغال ، ایجادارزش افزوده ، اشتغال سالم ، رشد تولید و صادرات ف دارا بودن فناوری و تکنولوژی اولویت بندی شوند.

   نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی گفت: دربخش معدن، مدیریت استخراج مورد استفاده قرار گیرد تا حق دولت استیفاشود نکته قابل توجه دیگر استفاده از تکنولوژی روز دنیا در استخراج است که می تواند باعث ایجاد ارزش افزوده شده و از هدررفت منایع کشور جلوگیری کند .

   ایشان در بخش دیگری از سخنان خود افزود : بحث شرکت های بزرگ و رونق تولید و توسعه بازار استان باید به شدت پیگیری تا حقوق استان و کارگران استیفا شده و در بحث واگذاری ها حقوق دولت و کارگران نادیده گرفته نشود.

   آیت الله دری نجف آبادی همچنین خواستار تدوین برنامه ای سه ماهه باخاصیت انعطاف پذیری شد و گفت: برنامه اولویت بندی های سازمان صمت بر اساس زمانبندی سه ماهه و همراه با انعطاف پذیری انجام گیرد زیرا شرایط مملکت شرایط خاصی است و برنامه باید منعطف باشد همچنین پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی نیز براساس اولویت بندی صورت گیرد تا گره از کار تولید کنندگان باز شود.

   نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی خواستار توسعه صادارت با کشورهای همسایه شده و خاطر نشان کرد: با توجه به سفرهای انجام شده مقامات دوکشور ایران و عراق ، مسئله عراق و توسعه صادرات باید در اولویت برنامه های سازمان در سالجاری باشد و استان مرکزی بعنوان پایلوت و پایانه صادراتی کشور برای عراق در نظر گرفته شود.

   وی درادامه افزود: باید تولید صادرات محور در دستور کار قرار گیرد و محصولات با کیفیت صادر شود و در مباحث تولیدات صادرات محور باید استاندارد های صادراتی مورد توجه واقع شود تا مسیر صادرات دائمی و ماندگاری در بازار بوجود آید زیرا باتوجه به شرایط تحریم ها بهترین راهکار مقابله و افزایش ارزش افزوده در کشور توسعه صادرات است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,748,400
تعداد بازدید امروز : 1,440
آخرین به روزرسانی : 12:21  1398/03/28