جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • ارسال چهارمین مرحله کمک های واحدهای تولیدی و صنوف استان مرکزی به سیل زدگان

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

   ارسال چهارمین مرحله کمک های واحدهای تولیدی و صنوف استان مرکزی به سیل زدگان

   ارسال چهارمین مرحله کمک های واحدهای تولیدی و صنوف استان مرکزی به سیل زدگان

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: واحدهای صنعتی ، معدنی و صنوف استان مرکزی با همدلی مثال زدنی کمک های چشمگیری به سیل زدگان کرده و این کمک ها همچنان در جریان است .

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، محمدرضا حاجی پور، روز یکشنبه در حاشیه نشست با واحدهای تولیدی استان، افزود: کمک های غیر نقدی بسیاری از سوی معادن و صنایع استان جمع آوری شده که در جهارمین مرحله عصر امروز به خوزستان ارسال می شود.
   وی ادامه داد: استان مرکزی به عنوان استان معین خوزستان برای امدادرسانی به سیل زدگان معرفی شده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: مذاکرات لازم با مدیران صنایع و معادن نقاط مختلف انجام شده و تمامی فعالان این بخش نیز برای کمک رسانی به خصوص کمک های نقدی اعلام آمادگی کردند.
   حاجی پور با اشاره به اهدای کمک یک میلیاردی معادن شهرستان محلات افزود: روسای ادارت صنعت، معدن و تجارت شهرستان های استان مرکزی وظیفه دارند با همکاری فرمانداری ها نسبت به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی صنایع و معادن شهرستان خود اقدام و در اسرع وقت به مرکز استان ارسال کنند که درهمین راستا معادن شهرستان محلات بیش از یک میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی اهدا کرده اند .
   وی افزود: هماهنگی های لازم با اداره کل راه آهن اراک مبنی بر ارسال بهنگام کمک های غیر نقدی به استان خوزستان انجام شده و عصر امروز نیز محموله کمک های غیر نقدی صنایع و معادن استان مرکزی به خوزستان ارسال می شود.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: 21 کالای اساسی از سوی ستاد مدیریت بحران استان خوزستان مشخص شده و استان مرکزی موظف است 10 درصد از اقلام مورد نیاز سیل زدگان را فراهم کند.
   حاجی پور افزود: بخش عمده ای از کالاهای مورد نیاز سیل زدگان از قبیل ظروف یکبار مصرف، آب معدنی، حبوبات و انواع کنسرو در استان مرکزی تولید می شود و اقلامی را هم که در استان تولید نمی شود باید از سوی صنایع تهیه و به خوزستان ارسال شود.
   وی درادامه با اشاره به اعزام اکیپ همکاران داوطلب سازمان به آق قلا و پل دختر افزود: اعزام تیم های تخصصی فنی و مهندسی نیز بخشی از کمک های صنایع استان مرکزی به سیل زدگان است که تا کنون 2 تیم 15 نفری از شرکت های واگن پارس و ماشین سازی برای ارزیابی خسارت ها و چگونگی همکاری این واحدهای تولیدی برای حل مشکلات به خوزستان اعزام و همکاران داوطلب سازمان نیز جهت یاری رساندن به سیل زدگان به آق قلا و پل دختر اعزام شده اند .
   فرماندار شهرستان اراک نیز دراین جلسه گفت: بخش قابل توجهی از تعهد استان مرکزی برای جمع آوری کمک های مردمی و ارسال به خوزستان سهم شهرستان اراک است که در این راستا نقش صنایع و معادن بیش از دیگر اقشار مردم موثر خواهد بود.
   حسین بختیاری افزود: مشکلات و چالش های بخش صنعت و معدن استان مرکزی به خصوص اراک بر هیچ کس پوشیده نیست اما اکنون که هموطنانمان در استان خوزستان نیازمند

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,748,392
تعداد بازدید امروز : 1,432
آخرین به روزرسانی : 12:21  1398/03/28