جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • ازابتدای انقلاب اسلامی سالانه 67 واحد صنعتی در استان مرکزی ایجادشده است

   رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان مرکزی:

   ازابتدای انقلاب اسلامی سالانه 67 واحد صنعتی در استان مرکزی ایجادشده است

   ازابتدای انقلاب اسلامی سالانه 67 واحد صنعتی در استان مرکزی ایجادشده است

   رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان مرکزی گفت : استان مرکزی رتبه چهارم توسعه یافتگی کشوررادارد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، محمد رضا حاجی پور ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی در حاشیه سفر دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به اراک ودرآستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی درتشریح وضعیت استان به ایشان گفت: بر اساس آخرین ارزیابی های انجام شده استان مرکزی رتبه چهارم توسعه یافتگی صنعتی و رتبه اول در تنوع محصولات تولیدی کشور را به خود اختصاص داده است .

   حاجی پور همچنین تصریح کرد : با حمایت وزارت صنعت و تیم اقتصادی استان، رتبه نخست کشور در خصوص راه اندازی واحدهای راکد و رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی و معدنی متعلق به استان مرکزی است.

   وی درخصوص چشم انداز چهل ساله انقلاب اسلامی در استان مرکزی نیز افزود : به طور متوسط 67 واحد صنعتی در هر سال پس از انقلاب به تعداد واحد های صنعتی استان اضافه شده در حالی که این نرخ در 7 سال قبل از انقلاب به طور متوسط سه واحد صنعتی در سال بود و در حال حاضر حدود 2700 واحد صنعتی در استان وجود دارد که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی 15 عدد بوده است.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی همچنین در خصوص اشتغال ایجاد شده پس ازانقلاب اسلامی در استان مرکزی گفت: به طور متوسط 2500 نفر در هر سال پس از انقلاب به تعداد شاغلین در واحد های صنعتی استان اضافه شده در حالی که این نرخ در 7 سال قبل از انقلاب به طور متوسط 300 نفر در سال بوده و در حال حاضر حدود 106000 نفر شاغل صنعتی در استان وجود دارد که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی 5300 نفر بوده است. عمده این تغییرات پس از پایان جنگ تحمیلی ایجاد شده است.

   وی همچنین دستاوردهای 40 ساله انقلاب در حوزه معدن استان را نیز تشریح کرده و گفت: به طور متوسط 54 معدن در هر سال (پس از ادغام وزارت صنایع و معادن و فلزات) به تعداد معادن استان اضافه شده در حالی که این نرخ قبل از انقلاب بسیار معدود بوده و شامل معادن با ارزشی نمی شده و به طور متوسط 405 نفر اشتغال در بخش معدن در هر سال ایجاد شده در حالی که این قبل از انقلاب مقدار اشتغال معادن ناچیز بوده است .

   دکتر لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: استان مرکزی از پتانسیل خوبی در حوزه صنعتی برخوردار است و خوشبختانه در بخش های مختلف از جمله پتروشیمی و پالایشگاه به پیشرفت های قابل قبولی رسیده که مرهون انقلاب اسلامی است .

   وی با اشاره به بازدید خود از شرکت هپکو ضمن تشکر از تیم اقتصادی استان و کارکنان و کارگران هپکو در گذر از وقفه ایجادشده در تولید این شرکت گفت: شرکت هپکو شرکتی است که می تواند در حوزه ساخت و ساز کشور موثر باشد و من قطعاً به بخش های مختلف توصیه خواهم کرد که محصولات مورد نیاز خود را از این شرکت تامین کنند تا هپکو فعالتر شود، از این رو این رویکرد موجب می شود که کار این شرکت گسترش یافته و این مسئله هم برای استان مرکزی و هم برای کشور مفید خواهد بود

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,708,818
تعداد بازدید امروز : 1,053
آخرین به روزرسانی : 15:26  1398/02/30