جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • همایش ملی توسعه سیاست های گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اراک برگزار شد

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

   همایش ملی توسعه سیاست های گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اراک برگزار شد

   همایش ملی توسعه سیاست های گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اراک برگزار شد

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت : با هدف گفتمان راهبردی دولت و بخش خصوصی ، همایش ملی توسعه سیاست های گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حمایت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی در اراک برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، محمد رضا حاجی پور ، ضمن اعلام این خبر گفت: هدف ازبرگزاری این همایش ملی که با حضور روسای اتاق های بازرگانی استان های کشور ، اقتصاد دانان برجسته ،اندیشمندان دانشگاه ی و نمایندگان دولت برگزاری شده ، بحث و تبادل نظر و ارائه ی راهکار برای رفع مشکلات مالیاتی ، بانکی و بیمه ای بخش خصوصی و گفتمان راهبردی دولت و بخش خصوصی است.

   وی درادامه افزود: گفتمان و تعامل از اصلی ترین معیار های مردم سالاری اقتصادی است و هم افزایی دولت و بخش خصوصی می تواند راه گشای مشکلات اقتصادی کشور باشد .

   حاجی پوربا ابراز خرسندی از نتایج تعامل دولت و بخش خصوصی طی سال های گذشته گفت : امید است با اصلاح روند تسهیلات بانکی ، رفع مشکلات بیمه ای و اتخاذ سیاست های صحیح مالیاتی تولید و صادرات کشور رشد چشم گیری پیدا کند .

   لازم به ذکر است دراین همایش سید علی آقازاده ، استاندار مرکزی ، نیز با بیان اینکه دولت در سال های اخیر جهت بهبود تعامل با بخش خصوصی تلاش داشته و این همایش در جهت تقویت این تعامل شکل گرفته است، گفت: امروز کشور خاصه در حوزه اقتصادی شرایط ویژه ای را تجربه می کند، زمان آزمون و خطا و سوءمدیریت در سیاست های اقتصادی به سر رسیده است، اگر خواستار استفاده حداکثری از فرصت محدود کنونی در کشور هستیم نباید خطایی صورت گیرد، بلکه باید سوءمدیریت ها به حسن مدیریت بدل شود و از امکانات بخش خصوصی ظرفیت ها و توانمندی های موجود نهایت بهره را برد.

   همچنین رئیس اتاق بازرگانی اراک دراین همایش خاطرنشان کرد :هدف از برگزاری این همایش توسعه و بهبود فضای گفتمان دولت و بخش خصوصی در راستای تعامل و بررسی مسائل با حضور فعالان اقتصادی به جای نق زدن‌های بی حاصل و انتقادهای بدون راهکار است. بخش خصوصی و دولت باید در کنار یکدیگر در جهت بهبود فضای کسب و کار تلاش کنند.

   منوچهر توسطی درادامه افزود: : با توجه به موفقیت‌هایی که در شورای گفت و گوی دولت در استان به دست آمده توانسته‌ایم جایگاه استان را ارتقا داده و در میان پنج استان برتر کشور قرار بگیریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,709,000
تعداد بازدید امروز : 1,235
آخرین به روزرسانی : 15:26  1398/02/30