جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • بافندگان فرش استان مرکزی 72 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره دریافت کردند

   بافندگان فرش استان مرکزی 72 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره دریافت کردند

   بافندگان فرش استان مرکزی 72 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره دریافت کردند

   رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بافندگان فرش این استان در نیمه نخست امسال 72 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره دریافت کردند.


   "مهندس ریاحی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این تسهیلات به عنوان مشاغل خانگی و با نرخ بهره چهار درصد به 790 نفر پرداخت شد. وی ادامه داد: متقاضیان دریافت این تسهیلات پارسال به بانک های عامل معرفی شده بودند که تمامی آنان در نیمه نخست امسال تسهیلات مربوطه را دریافت کردند

   رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: امسال نیز 12 کارگاه و 110 متقاضی شخصی برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند. وی ادامه داد: سقف پرداخت تسهیلات به کارگاه های قالیبافی 1000 و سقف پرداخت تسهیلات به متقاضیان شخصی نیز 200 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

   ریاحی بیان کرد: در این مدت بیش از 550 کارت قالی بافی برای فعالان شهری و روستایی استان مرکزی صادر شده است.
   وی افزود: بیش از 200 قالیباف از روستای جیریا بخش ساروق اراک نیز متقاضی دریافت کارت قالیبافی برای تقاضای تسهیلات بودند که یک تیم پنج نفره در محل روستا مستقر و در مدت کمتر از 2 روز کارت های متقاضیان را صادر و برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند.

   رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان توضیح داد: مرکز ملی فرش ایران با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر تفاهم نامه ای امضا کرده است که بر اساس آن متقاضیان می توانند با پرداخت پنج درصد از خدمات از کارافتادگی، فوت و بازنشستگی استفاده کنند. وی تاکید کرد: رونق صنعت فرش دستبافت استان می تواند یکی از بهترین راهکارها برای حل معضل بیکاری به خصوص در روستاها باشد.

   14 هزار و 600 بافنده قالی دستباف در نقاط مختلف استان مرکزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,674,357
تعداد بازدید امروز : 641
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/02/04