جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • تحقق مراودات مالی 45 میلیارد تومانی در یازدهمین نمایشگاه سنگ ایران

   تحقق مراودات مالی 45 میلیارد تومانی در یازدهمین نمایشگاه سنگ ایران

   تحقق مراودات مالی 45 میلیارد تومانی در یازدهمین نمایشگاه سنگ ایران

   در طول چهار روز برگزاری نمایشگاه سنگ حجم معاملات و قراردادهای تجاری بسته شده میان فعالان این صنعت به 45 میلیارد تومان رسید.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ضمن اعلام این خبر افزود : یکی از اتفاقات خوب در حاشیه برگزاری این نمایشگاه تشکیل اولین جلسه میز کشوری سنگ در استان مرکزی بود که با استقبال خوب فعالان این حوزه برگزار شد .

   وی افزود : افتتاح کلینیک فعالیتهای معدنی نیز که با مشارکت سازمان نظام مهندسی معدن استان و دانشگاه صنعتی اراک نیز گام موثری در جهت ارتقاء سطح ارتباط بخش معادن استان با دانشگاه است که امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم .

   وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توانمندی‌ها و قابلیت های سنگ ایران گفت: با عنایت به اینکه ایران دارای رتبه اول تنوع سنگ را در دنیاست و همچنین رتبه چهارم ذخایر دنیا را دارا هستیم و با توجه به منویات مقام معظم رهبری درخصوص توجه ویژه ایشان به بخش سنگ و معدن، برگزار کنندگان این دوره از نمایشگاه کمپین حضور 500 معدن صادراتی سنگ کشور را برنامه ریزی کردند که با حمایتی که از سوی انجمن ها و تشکل های سنگ و معدن سراسر کشور صورت گرفت حدود 200 معدن در نمایشگاه حضور پیدا کردند و تنوعی کامل از سنگ های تروارتن، مرمریت، مرمر، گرانیت، لایمستون، سنگستون و سایر اقلام سنگ های ساختمانی در معرض دید عموم قرار گرفت .

   وی افزود: همچنین برای اولین بار سنگ بازالت از استان آذربایجان غربی به نمایش گذاشته شد که برای بازدید کنندگان بسیار جالب بود.

   وی با اشاره به نگاه فرهنگی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: در حوزه فرهنگی نیز، سومین دوره مسابقات بین المللی فرهنگی عکس، کاریکاتور، داستان کوتاه و خط در حوزه سنگ برگزار شد و امسال ٢٠٠ اثر از ٢٥ کشور دنیا به نمایشگاه رسیده است که یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر از این آثار بازدید کرده اند. در آیین اختتامیه نیز از برگزیدکان تجلیل شد و هدف از اجرای این برنامه ترویج فرهنگ استفاده از سنگ و کمک به تحقق شعار جهانی stone" use natural " (از سنگ طبیعی استفاده کن) بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,674,319
تعداد بازدید امروز : 603
آخرین به روزرسانی : 11:55  1398/02/04