جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی(آزمایشی)

استان مرکزی
   
 
  • رشد 88 درصدی صدور مجوز واحدهای تحقیق و توسعه در استان مرکزی

   در سال 96 محقق شد:

   رشد 88 درصدی صدور مجوز واحدهای تحقیق و توسعه در استان مرکزی

   رشد 88 درصدی صدور مجوز واحدهای تحقیق و توسعه در استان مرکزی

   رییس سازمان صنعت و معدن استان مرکزی گفت: در سال گذشته صدور مجوز واحدهای تحقیق و توسعه ٨٨ درصد رشد داشته است و امسال نیز با توجه به شعار سال و حمایت از تولید داخل لازم است که به توسعه واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع توجه جدی شود.

   به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا حاجی پور در نخستین جشنواره تجلیل از مهندسان فناور در دانشگاه اراک عنوان کرد: برگزاری این جشنواره سابقه ‌ا ی بسیار در استان های دیگر دارد، اما متاسفانه در استان مرکزی برگزاری آن مغفول مانده است.

   وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در راستای استقرار واحدهای تحقیق و توسعه در استان مرکزی گفت: استان مرکزی در حوزه واحدهای تحقیق و توسعه صنایع در سال ٩٤ رتبه ٢٨ کشور را در اختیار داشت که با برگزاری دوره های آموزشی و توجه به واحدهای تحقیق و توسعه در واحدهای صنعتی رتبه سوم در سال ٩٥ به استان اختصاص یافت و با ادامه تلاش‌ها در سال ٩٦ رتبه نخست توسط استان کسب شد.

   حاجی پور با بیان اینکه سال گذشته دو دوره مدیریت تحقیق و توسعه برگزار شد که منجر به آموزش و تربیت ١١٠ مدیر تحقیق و توسعه شد، بقای هرکدام از واحدهای صنعتی را وابسته به واحدهای تحقیق و توسعه دانست.

   وی تصریح کرد: در سال گذشته صدور مجوز واحدهای تحقیق و توسعه ٨٨ درصد رشد داشته است و امسال نیز با توجه به شعار سال و حمایت از تولید داخل لازم است که به توسعه واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع توجه جدی شود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: با همکاری پارک علم و فناوری استان مرکزی هزار و ٤٠٠ نفر ساعت در بحث شرکت های دانش بنیان آموزش ارائه شد چراکه یکی از موارد بسیار مهم توجه به شرکت های دانش بنیان است. تاکنون ٧٤ شرکت در استان معرفی شده است و رتبه هفتم استان در تعداد شرکت های دانش بنیان امروز به رتبه پنجم بهبود یافته است که نشان از قابلیت های موجود در استان دارد.

   وی با اشاره روند برگزاری نخستین جشنواره تجلیل از مهندسان فناور بیان کرد: این جشنواره توسط کمیته ای متشکل از انجمن تحقیق و توسعه استان، اتاق بازرگانی اراک و دانشگاه اراک برگزار می شود که براساس آن از ٢١ مهندس فناور در عرصه تحقیق و توسعه در سه نسل(پیشکسوت، مهندسان شاغل در واحدهای تحقیق و توسعه و دانشجویان فعال در این عرصه ) تجلیل می شود.

   حاجی پور اضافه کرد: از بین ٣ هزار واحد صنعتی استان مرکزی ١٥ واحد صنعتی موفق به کسب حداقل امتیاز مصوب کمیته شدند.

   وی با تاکید براینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال مستلزم رشد فناوری و خلق شایستگی های ممتاز در واحدهای صنعتی است، گفت: به منظور تحقق شعار سال ٩٧ باید بازارهای هدف خارجی را در اختیار بگیریم. سال ٩٦ هدفگذاری استان مرکزی برای یک میلیارد دلار صاردات محقق شد و امسال نیز رقم ١.٥ میلیارد دلار هدفگذاری شده است که با تلاش همگانی محقق خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,558,143
تعداد بازدید امروز : 99
آخرین به روزرسانی : 13:57  1397/10/30