جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی(آزمایشی)

استان مرکزی
   
 
  • تغییرات حقوق گمرکی و سود بازرگانی سیگار در سال 97 اعلام شد

   از سوی رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور؛

   تغییرات حقوق گمرکی و سود بازرگانی سیگار در سال 97 اعلام شد

   تغییرات حقوق گمرکی و سود بازرگانی سیگار در سال 97 اعلام شد

   به گفته رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور بر اساس مصوبه دولت در سال 1397 حقوق ورودی خرمن توتون مورد استفاده در واحدهای تولید سیگار از 5 درصد به 15 درصد افزایش یافته است و واحدهای تولید سیگار در سال 1397 برای ورود خرمن توتون خود با شماره تعرفه گمرکی 24012000 مشمول این افزایش می شوند.

   به گزارش شاتا، علی اصغر رمزی با بیان این مطلب افزود: علت این افزایش، حمایت از کشاورزان و تامین نیاز توتون واحدهای سیگار ساز از تولیدات داخلی است . در حال حاضر تقریبا 20 درصد توتون مورد نیاز واحدهای تولیدی در داخل کشور کشت می‌شود و برای تامین توتون مورد نیاز آنها از داخل کشور نیاز به توسعه واحدهای فرآوری توتون است.

   وی با اشاره به اینکه به دلیل پایین بودن حقوق ورودی خرمن توتون، واحدهای سیگار ساز تمایلی به سرمایه گذاری برای راه اندازی واحدهای فرآوری توتون ( پرایمری ) نداشتند، تصریح کرد: با این افزایش حقوق ورودی انگیزه برای سرمایه گذاری و تاسیس واحدهای فرآوری توتون ایجاد می‌شود . در حال حاضر 5 واحد تولیدی متقاضی تاسیس واحد فرآوری توتون مجوز احداث کارخانه از این مرکز دریافت کرده اند و تا پایان امسال و به مرحله راه اندازی رسیدن این واحدها تقاضا برای خرید برگ توتون از کشاورزان توتون کار داخلی در حد قابل توجه ای افزایش خواهد یافت که منجر به بهبود وضعیت معیشت کشاورزان و همچنین افزایش کشت توتون درجهت کاهش واردات آن خواهد شد.

   رمزی همچنین با اشاره به حذف 20 درصد سود بازرگانی برای واردات سیگار قید شده در ردیف بند یک مندرجات ذیل یادداشت فصل 24 کتاب مقررات صادرات و واردات گفت: اعمال آن در ردیفهای جدول تعرفه های مربوطه بیشتر جنبه شفاف سازی داشته است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,634,735
تعداد بازدید امروز : 664
آخرین به روزرسانی : 16:24  1398/01/04