جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی(آزمایشی)

استان مرکزی
   
 
  • اخذ ضمانت نامه بانکی واردات خودرو ممنوع شد

   اخذ ضمانت نامه بانکی واردات خودرو ممنوع شد

   اخذ ضمانت نامه بانکی واردات خودرو ممنوع شد

   گمرک جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از تولید و بهبود فضای کسب و کار در بخشنامه ای اعلام کرد که از ابتدای امسال دریافت ضمانت نامه بانکی واردات خودرو و تسهیلات ضمانت نامه کالای مشابه ممنوع است.

   به گزارش شاتا از ایرنا، گمرک براساس بخشنامه ای برای رفع موانع تولید رقابت پذیر و با هدف تسهیل و تسریع در ترخیص کالاها و جبران کمبود نقدینگی بخش تولید می تواند ضمانت نامه بانکی معتبر مطابق با فرم مورد قبول گمرک را براساس درخواست صاحب کالا، اظهارکننده یا نماینده قانونی و حقوق قانونی دریافت کند.
   مطابق این بخشنامه مواد اولیه واحدهای تولیدی، ماشین آلات خط تولید، قطعات منفصله سی کی دی، قطعات یدکی مورد نیاز کارخانجات تولیدی، شرکتهای دانش بنیان، فعالان مجاز اقتصادی، انواع دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، بیمارستانی، توانبخشی، تجهیزات کارگاهی، معدنی و همچنین برای کالاهای اساسی ( شامل گندم، برنج، شکر، جو، کنجاله،ذرت دامی، روغن و کره) با سررسید حداکثر 15 بهمن 97 می توانند ضمانت نامه بانکی ارائه کنند.
   همچنین برای حمایت از تولیدات داخلی خودرو و آن دسته از کالاهای وارداتی که دارای حقوق ورودی بالای 26درصد هستند، نمی توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
   براساس بخشنامه گمرک حقوق ورودی جهت ترخیص قطعی تمام کالاهای وارده به استثنای موارد عنوان شده به صورت نقدی دریافت می شود.
   همچنین برای توسعه صادرات غیرنفتی کالاهای صادراتی مشمول عوارض با تودیع ضمانت نامه با سررسید حداکثر یکساله قابل ترخیص است.
   براساس این گزارش دریافت ضمانت نامه در گمرکات کشور به صورت سیستمی است و اخذ ضمانت نامه برای مالیات بر ارزش افزوده ممنوع است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,634,828
تعداد بازدید امروز : 757
آخرین به روزرسانی : 16:24  1398/01/04