جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی(آزمایشی)

استان مرکزی
   
 
  • استاندار مرکزی تاکید کرد: تقویت زیرساخت ها در جهت توسعه فعالیت شهرک های صنعتی

   استاندار مرکزی تاکید کرد: تقویت زیرساخت ها در جهت توسعه فعالیت شهرک های صنعتی

   استاندار مرکزی تاکید کرد: تقویت زیرساخت ها در جهت توسعه فعالیت شهرک های صنعتی

   آقازاده استاندار مرکزی در جریان بازدید از شهرک صنعتی خیرآباد در نشست با اعضای هیات مدیره این شهرک ، بر تقویت زیرساخت ها برای توسعه فعالیت شهرک های صنعتی تاکید کرد.

   آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: شهرک صنعتی خیرآباد اراک به دلیل استقرار در مجاورت بزرگراه اراک - تهران و همچنین راه آهن جنوب - شمال بیش از دیگر شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی مورد توجه سرمایه گذاران است و انجام نیاز سنجی اصولی به منظور ایجاد امکانات و تقویت و تکمیل زیرساخت های این شهرک صنعتی ضروری است.

   استاندار مرکزی اظهار کرد: 60 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و منابع مالی شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی برای ساخت تقاطع غیر همسطح در ورودی شهرک صنعتی خیرآباد اراک تخصیص یافته که عملیات اجرایی آن نیز از سال آینده آغاز می شود و پیش بینی می شود در ظرف مدت 18 ماه به بهره برداری برسد.

   استاندار مرکزی با اشاره به استقرار واحد آندسازی شرکت آلومینیوم و شرکت فولاد در شهرک صنعتی خیرآباد، گفت: با وجود اینکه شهرک صنعتی خیرآباد در مسیر توسعه قرار گرفته می طلبد با همکاری واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی به ویژه این دو صنعت بزرگ نسبت به ایجاد جاده دسترسی از سمت شمال شهر اراک و مقابل فرودگاه این شهر به این شهرک اقدام شود.

   آقازاده بیان کرد: ایجاد جاده دسترسی از سمت فرودگاه اراک که طول آن در حدود 15 کیلومتر برآورد می شود تسهیلگر تردد کارگران و صاحبان صنایع این شهرک صنعتی خواهد بود و نقش مهمی در کاهش ترافیک ، حوادث رانندگی و توسعه این شهرک دارد.

   وی در ادامه سخنانش گفت: تمامی واحدهای تولیدی این شهرک صنعتی به خصوص کشتارگاه طیور و واحد تولیدی سرب و روی باید معضلات زیست محیطی خود را رفع کنند.

   استاندار مرکزی گفت: با توجه به پیش بینی توسعه گسترده این شهرک صنعتی از هم اکنون باید به فکر تامین آب کافی برای دو تا سه سال آینده این شهرک بود.

   آقازاده بیان کرد: در خصوص مسائلی همچون تامین روشنایی شهرک باید به دستگاه های بالادستی مرکزی مراجعه داشته باشیم، درحال حاضر برای رسیدگی به مسئله روشنایی شهرک صنعتی، نگهداری و سرویس سامانه روشنایی را بر عهده شهرک و تامین برق آن را بر عهده مجموعه توانیر قرار می دهیم.

   استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: آن دسته از مشکلات صنایع که رفع آنها در محدوده اختیارات استانی است در داخل استان رفع و در غیر این صورت در دستگاه های بالادستی و وزارت خانه ها مطرح و پیگیری می شود، جلسه امروز به نوعی گفت و گوی میان بخش خصوصی و دولت بود.

   وی در خصوص سرنوشت واحد تولیدی هپکو اراک نیز گفت: نشست مجمع عمومی هپکو بر اساس برنامه اعلام شده باید در اسفندماه جاری برگزار می شد اما به دلیل اینکه تا کنون هیچ فرد یا شرکتی برای خرید این واحد صنعتی اعلام آمادگی نکرده نشست مذکور برگزار نشد.

   مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: شهرک صنعتی خیرآباد سومین شهرک صنعتی استان مرکزی است که از 440 هکتار زمین انحصاری آن تاکنون بیش از 200 هکتار به صنایع مختلف واگذار شده است.

   وی افزود: تا کنون 419 واحد صنعتی برای فعالیت در شهرک صنعتی خیرآباد با شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی قرارداد منعقد کرده اند که 327 واحد راه اندازی شده و حدود چهار هزار نفر نیز در این واحدها اشتغال دارند.

   مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی با بیان اینکه 60 درصد صنایع شهرک صنعتی خیرآباد اراک در بخش فلزی فعالیت می کنند، بیان کرد: در 2 سال گذشته بیش از 90 میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های شهرک صنعتی خیرآباد هزینه شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,634,796
تعداد بازدید امروز : 725
آخرین به روزرسانی : 16:24  1398/01/04