جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی(آزمایشی)

استان مرکزی
   
 
  • افزایش 52درصدی میزان ارزش صادرات غیر نفتی در استان مرکزی

   در 9 ماهه سال جاری محقق شد :

   افزایش 52درصدی میزان ارزش صادرات غیر نفتی در استان مرکزی

   افزایش 52درصدی میزان ارزش صادرات غیر نفتی در استان مرکزی

   در 9 ماهه ابتدای سال جاری ارزش صادرات غیر نفتی استان 707 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 52 درصد افزایش داشته است.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی ، محمد رضا حاجی پور ضمن اعلام این خبر افزود: از لحاظ وزن صادرات غیر نفتی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 67.8 درصد رشد داشته که مقدار آن به 1054 هزار تن رسیده است .

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد : در حال حاضر محصولات استان مرکزی به ۶۸ کشور دنیا صادر می شود که عمده کشورهای مقصد صادراتی شامل افغانستان ، ترکیه ، عراق ، پاکستان و ترکمنستان است.

   محمد رضا حاجی پور گفت : فرآورده های پتروشیمی ، شمش آلومینیوم ، قیر ، انواع شیشه ، الیاف پلی استر ، گوشت احشاء خوراکی ، سیمان ، پسته ، گل و گیاه و ماهیان زینتی از جمله محصولات صادراتی استان مرکزی است .

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، هدف کمی صادرات استان در سال ۹۶ را ۸۲۵ میلیون دلار عنوان و افزود : خوشبختانه تا کنون بیش از 80 درصد از این هدفگذاری محقق شده است که با تمهیدات صورت گرفته و همچنین ابلاغ و اجرایی شدن سند راهبردی توسعه صادرات استان پیش بینی می شود صادرات استان به یک میلیارد دلار برسد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,634,834
تعداد بازدید امروز : 763
آخرین به روزرسانی : 16:24  1398/01/04