جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • 12 شرکت دانش بنیان در استان مرکزی به ثبت رسید

   12 شرکت دانش بنیان در استان مرکزی به ثبت رسید

   12 شرکت دانش بنیان در استان مرکزی به ثبت رسید

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: امسال 12 شرکت دانش بنیان در این استان به ثبت رسید.

   محمدرضا حاجی پور در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته شمار شرکت های دانش بنیان در این استان پارسال 59 مورد بود که امسال مجوز راه اندازی 12 شرکت دیگر نیز به ثبت رسید.
   وی گفت: اکنون تعداد شرکت های دانش بنیان استان مرکزی به 71 مورد در بخش های صنعتی و معدنی رسیده و از این نظر، استان جایگاه پنجم کشور را به خود اختصاص داده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: این استان به لحاظ شاخص نشان شرکت های دانش بنیان کالا و خدمات نیز در جایگاه هفتم کشور قرار دارد.
   حاجی پور بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در سال جاری 563 شناسنامه قالیبافی صادر کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بیش از 10 درصد رشد دارد.
   وی افزود: 617 مورد بازرسی با رویکرد افزایش کیفیت و بررسی موانع تولید در سال جاری از واحدهای تولید و فروش فرش استان مرکزی انجام شده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: در سال جاری 490 مجوز تاسیس شرکت نیز در این استان دنبال شده و 160 پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای با سرمایه گذاری بیش از هفت هزار و 908 میلیارد ریال صادر شده است.
   حاجی پور با بیان اینکه امسال 15 فقره گواهی کشف معدن در این استان صادر شده است، گفت: ذخیره قطعی معدنی استان مرکزی، پنج میلیون و 900 هزار تن است.
   وی افزود: 59 فقره پروانه بهره برداری معدنی نیز امسال در استان مرکزی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 34 درصد رشد داشته است.
   دو هزار و 714 واحد تولید کوچک، متوسط و بزرگ و 532 واحد معدنی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.
   استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت و دومین قطب صنایع مادر تخصصی در کشور مطرح است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,748,511
تعداد بازدید امروز : 1,551
آخرین به روزرسانی : 12:21  1398/03/28