جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مرکزی

استان مرکزی
   
 
  • واحدهای گردشگری با ثبت نام در سامانه بهین یاب می توانند تسهیلات دریافت کنند / رفع موانع گردشگری در چرخه اقتصادی و اشتغال تاثیر بسیاری دارد

   قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

   واحدهای گردشگری با ثبت نام در سامانه بهین یاب می توانند تسهیلات دریافت کنند / رفع موانع گردشگری در چرخه اقتصادی و اشتغال تاثیر بسیاری دارد

   واحدهای گردشگری با ثبت نام در سامانه بهین یاب می توانند تسهیلات دریافت کنند / رفع موانع گردشگری در چرخه اقتصادی و اشتغال تاثیر بسیاری دارد

   دکتر رحمانی قائم مقام وزیر و معاون طرح و برنامه وزارت صنعت با بیان اینکه رفع مشکلات واحدهای گردشگری در چرخه اقتصادی و اشتغال تاثیر بسزایی دارد گفت: ثبت نام واحدهای گردشگری در سامانه بهین یاب آغاز شده است و این واحدها پس از ثبت نام می توانند تسهیلات دریافت کنند.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در جلسه ای که به همین منظور برگزار شد گفت: واحدهای گردشگری که ثبت نام شان نیز در سامانه بهین یاب آغاز شده است ، می توانند در سه بخش تکمیل پروژه های نیمه تمام گردشگری (هتلها و محل های اقامتی گردشگری) با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد ، بازسازی و نوسازی و تجهیز تاسیسات گردشگری و توسعه کارگاه های تولیدی صنایع دستی به جمع دریافت کنندگان تسهیلات اضافه شوند.

   وی با اشاره به نقش مهم واحدهای گردشگری در چرخه اقتصادی ، تولید، اشتغال و صادرات گفت: افزایش اشتغال تولید و صادرات مشروط بر توانایی فروش محصول است به عبارتی ما به واحدی که فروش نداشته باشد نمی گوییم سرمایه در گردش دریافت کرده و تولید خود را افزایش دهد .

   رحمانی با بیان اینکه طرح رونق تولید برای حل همه مشکلات صنعت نیست گفت: این طرح فقط یکی از طرح های ماست حتی در صنایع کوچک و متوسط حدود 7 یا 8 پروژه ملی داریم که این طرح فقط یکی از آن هاست.

   وی با اشاره به هدف گذاری پرداخت تسهیلات به 7 هزار و 500 واحد با 16 هزار میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته گفت: در پایان سال ، بیش از 24 هزار و 500 واحد حدود 17هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

   رحمانی تصریح کرد: از اول دی ماه ثبت نام متقاضیان جدید برای واحدهای متوقف شده صنعتی، معدنی و کشاورزی و همچنین فرآیند کاری برای بررسی درخواست تصویب در کمیته، ارجاع به بانک و پرداخت تسهیلات برای واحدهای ثبت نام شده کماکان برقرار است و امکان ثبت نام برای متقاضیان بازسازی و نوسازی کماکان برقرار است.

   رحمانی با اشاره به ارایه تسهیلات به واحدها بیش از میزان پیش بینی شده بیان کرد: در پرداخت امسال تا کنون 10 هزار واحد را رد کرده و چون گردشگری و کشاورزی نیز بر آن اضافه شده است پیش بینی می کنیم که اگر فعال باشیم بیشتر از سال قبل پرداخت خواهد شد.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکید کرد: ما با این اقدام مشکلات بانکی و تامین اعتبار برای پرداخت تسهیلات به آن ها را نیز برطرف کرده ایم.

   در این جلسه از همکاری بانک‌ مرکزی ، بانک‌های عامل و دستگاه‌های همکار مثل وزارت کشور و استانداری‌ها تقدیر شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,748,525
تعداد بازدید امروز : 1,565
آخرین به روزرسانی : 12:21  1398/03/28